27 Şub
Bankalardan konut kredisi faizinde indirim

Bankalardan konut kredisi faizinde indirim

Bankalardan konut kredisi faizinde indirim

VakıfBank, banka borç yapılandırma ve KOBİ’lere destek kredilerinin ardından konut, taşıt ve bireysel ihtiyaç kredi faiz oranlarında da indirim yaptığını duyurdu. Vakıfbank’ın ardından  Halkbank, konut kredisi faiz oranlarını yüzde 1,49’a düşürdüğünü açıkladı.

 

Konut satışlarının artması bekleniyor!

VakıfBank’ta indirim öncesinde aylık yüzde 1,77’den başlayan bireysel ihtiyaç kredisi faiz oranı ise yapılan değişiklik sonrasında yüzde 1,59’dan başlayan oranlara indirildi.
Böylelikle 10 yıl vade ile 100 bin TL  kohttps://didimdesatilik.com/ct/satilik/konutnut kredisi kullanacak olan VakıfBank müşterisi bu indirimle 13 bin 120 TL avantaj elde etmiş olacak. Aynı miktarda 48 ay vade ile taşıt kredisi kullanan müşterinin avantajı 6 bin 469 TL oldu. VakıfBank’tan 36 ay vade ve 10 bin TL tutarında bireysel ihtiyaç kredisi kullanacak müşteriler ise gerçekleştirilen faiz indirimiyle 490 TL kâr edecek.

Bankaların konut kredisi faiz oranlarını yüzde 1,49’a indirmesi sektörde olumlu karşılandı. Sektör temsilcileri indirimlerin sürmesi ve oranların yüzde 1 civarına gerilemesi halinde 200 bin ek konut satılacağı, tüketicilerin de bankaların da kazançlı çıkacağı görüşünde.