05 Tem
Didim Yelken Kulübü açıldı

Didim Yelken Kulübü açıldı

2.koyda gerçekleşen açılışa Aydın İl Gençlik ve Spor Müdürü Cenap Fillikçioğlu, Aydın İl Kültür ve Turizm Müdürü Doç.Dr. Umut Tuncer, Didim Turizm Derneği Başkanı Mustafa Şentürk, Didim Yelken Kulübü Başkanı Hülya Zayan ve davetliler katıldı. 


DİDİM TURİZMİ İÇİN RENK DEĞERİ OLACAKTIR
Açılışta konuşma yapan Aydın İl Kültür ve Turizm Müdürü Doç. Dr. Umut Tuncer, “Didim’de dünyanın en iyi denizine ve iklimine sahip olduğumuzu ifade ediyoruz. Denizin de tamamlayıcı turizme yönelik tüm enstrümanlarını kullanıp turizm katma değeri yaratmak noktasında tüm imkanları da kullanıyoruz. Bu anlamda Didim turizmi için bir özelliği daha turizm portföyümüze eklemeyi başardık. Didim Yelken Kulübümüzü aynı zamanda turizm sertifikasıyla, turizm aktivasyonlarını gerçekleştirmek üzere belgelendirdik. Didim turizmi için renk değeri olacaktır.” dedi.
TURİZMİN SPOR YÖNÜNDE GELİŞECEĞİNİ DÜŞÜYORUZ
 Aydın İl Gençlik ve Spor Müdürü Cenap Fillikçioğlu, ise Didim’in su sporları için uygun olduğunu belirterek, “Aydın’da su sporlarının gelişmesi ve turizme katkı sağlaması için çabamız var. Turizm sertifikası alan yelken kulübümüz turizmin spor yönünde gelişeceğini düşüyoruz.” dedi.


15 SPORCUMUZ VAR


Didim Yelken Kulübü sahibi Hülya Zayan ise “Çok mutluyum. Turizm sertifikası belgesini Aydın’da ilk biz aldık. Ne yazık ki 50 sporcumuz olması gerekirken, 15 sporcumuz var. Yaz sporcularımız 100’ün üzerine çıkıyor.  Wind(Rüzgar), Laser, katamaran ve optimist sörfleri yapıyoruz. Aileler bu sporun kışın yapılamayacağını, üşüyeceklerini düşünüyor. Bir çok soğuk ülkede bu sporu buzları kırarak yapıyorlar.” diyerek, özellikle gençlerin yelken sporuna katılması için çağrı yaptı. 


Açılış konuşmalarının ardından Yelken Kulübü öğrencileri denize açılarak, katılımcılara görsel şölen yaşattı.